Dziś jest środa, 18.07.2018, imieniny Erwina, Kamila
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Usług Wspólnych » Aktualności » Bezpieczne wakacje - komunikat Powiatowego Inspektora Sanitarnego

Bezpieczne wakacje - komunikat Powiatowego Inspektora Sanitarnego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w nawiązaniu do pisma Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana dotyczącego akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje” oraz biorąc pod uwagę rozpoczynający się okres wakacyjny zaleca podjęcie różnorodnych działań informacyjno – edukacyjnych na temat bezpiecznego wypoczynku wśród osób korzystających z różnych form wypoczynku (obozy, kolonie, półkolonie i inne), a także ogółu społeczeństwa.

Należy zwrócić uwagę na profilaktykę palenia tytoniu i przestrzeganie zapisów ustawy z dnia 9 listopada 1995r. o ochronie zdrowia przed następstwami palenia tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 2015r. poz. 298), profilaktykę używania środków zastępczych „dopalaczy” i narkotyków, zapobieganie zakażeniom HIV/AIDS, racjonalne odżywanie i aktywność fizyczną i inne.

PPIS przesyła elektroniczną wersję ulotki pt. „Patent na bezpieczne wakacje” do wykorzystania w działaniach informacyjno-edukacyjnych związanych z akcją letnią oraz zamieszczenia na stronie internetowej i przekazania podmiotom odpowiedzialnym za organizację różnych form wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży szkolnej i innych.  

W PSSE w Turku dostępne są ulotki informacyjno - edukacyjne do wykorzystania w ramach prowadzonych działań. Telefon: 63 280 36 92.

podpisano: PPIS

 

                                                                                                                  


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności