Dziś jest środa, 17.07.2019, imieniny Anety, Aleksego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Usług Wspólnych » Aktualności » Dotacja na wyposażenie gabinetów pielegniarki szkolnej

Dotacja na wyposażenie gabinetów pielegniarki szkolnej

Wyposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt

 

Gmina Malanów dwukrotnie: we wrześniu i listopadzie 2017 r., wnioskowała do Wojewody Wielkopolskiego o dofinansowanie w formie dotacji celowej na zadania własne polegające na prowadzeniu szkoły z przeznaczeniem na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w sprzęt, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w części dotyczącej warunków realizacji świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej. Możliwość taką dała ustawa z dnia 15 września 2017 r. o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej. Ustawa zakładała, iż poprawa jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej nastąpi przez zwiększenie w 2017 r. środków finansowych przeznaczonych na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w sprzęt i aparaturę medyczną.

Gmina Malanów otrzymała dwie dotacje w łącznej wysokości 11.633,80. Za środki te zostały zakupione sprzęt i wyposażenie gabinetów pielęgniarki w Szkole Podstawowej w Malanowie na ul. Szkolnej i Parkowej. Zakupiono m.in. kozetki, parawany, wagę medyczną ze wzrostomierzem, aparat do mierzenia ciśnienia, tablice do badania widzenia, przenośne apteczki, szyny do usztywniania, materiały opatrunkowe, temblaki, stetoskop.

 

Katarzyna Gorgolewska-Erkiet

kierownik Centrum Usług Wspólnych

w Malanowie


Pozostałe aktualności