Dziś jest piątek, 28.02.2020, imieniny Romana, Makarego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Usług Wspólnych » Aktualności » Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W grudniu 2018 r. zakończyła się realizacja Rządowego programu wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych (Dz. U. z 2015 r. poz. 1667) ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa’’. W 2018 r. program realizowała Szkoła Podstawowa w Dziadowicach.

W poprzednich latach program realizowały pozostałe szkoły podstawowe i gimnazjum.

Dzięki udziałowi w programie Szkoła Podstawowa w Dziadowicach zakupiła 328 nowych egzemplarzy do biblioteki szkolnej, w tym 257 lektur szkolnych. Odbyło się wiele wydarzeń promujących czytelnictwo, np.: wycieczka do Księgarni i Hurtowni Taniej Książki, wycieczka do drukarni w Koninie, wystawa plakatów powstałych w czasie realizacji projektów klasowych, klasowy konkurs "Mistrz Pięknego Czytania", konkurs recytatorsko - aktorski "Tuwim dzieciom", wystawa podczas ślubowania pierwszoklasistów dla uczniów i rodziców, zakupionych w ramach programu książek.

Wielkość środków przyznanych szkole na zakup książek w ramach dotacji to kwota 4.000 zł, łącznie z wkładem własnym całkowita wartość projektu wynosi 5.000 zł.

W szkole zrealizowano wiele ciekawych projektów edukacyjnych, np.: projekt klasy VII "Polecam ci ciekawą książkę", klasa III pracowała nad projektem "Czytam, bo lubię", uczniowie klasy IV realizowali projekt "Czytamy komiks - Kajko i Kokosz. Szkoła latania", ,,Czytamy ciekawe książki" to tytuł projektu realizowanego przez uczniów klasy VI, klasa VIII wzięła udział w klasowym projekcie "Asy z ósmej klasy polecają".

Celem programu było rozbudzenie w młodzieży pasji czytelniczej oraz zainteresowania książką. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w programie i wykazali dużą inicjatywę w działaniach.

 Renata Bińkowska

dyrektor SP Dziadowice

Katarzyna Gorgolewska-Erkiet

kierownik Centrum Usług Wspólnych

w Malanowie

 


Pozostałe aktualności