Dziś jest środa, 17.07.2019, imieniny Anety, Aleksego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Usług Wspólnych » Aktualności » Program Szkolny Klub Sportowy 2018

Program Szkolny Klub Sportowy 2018

Program ,,Szkolny Klub Sportowy 2018’’

 Podobnie jak w 2017 r., w roku 2018 uczniowie naszych szkół wezmą udział w programie ,,Szkolny Klub Sportowy’’. Głównymi celami programu jest stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży w tym profilaktyki nadwagi i otyłości, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Udział w programie pozwoli zoptymalizować wykorzystanie lokalnej infrastruktury sportowej, przyczyni się do promocji sportu, tworzy warunki do rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży.

Do programu zgłoszonych zostało 6 grup: po jednej ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie i Dziadowicach, cztery ze Szkoły Podstawowej w Malanowie (dwie spośród uczniów szkoły podstawowej i dwie z klas gimnazjalnych). Ogółem w zajęciach sportowych będzie brało udział ok. 100 uczniów. Zajęcia prowadzone będą w wymiarze 70 zajęć dla każdej grupy (po 60 minut 2 razy w tygodniu).

Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, współfinansowany przez samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Malanów. Środki finansowe Gminy stanowią wkład własny w wysokości 200,00 zł na każdą grupę. Koordynatorem Wojewódzkim programu jest Szkolny Związek Sportowy ,,WIELKOPOLSKA’’.

  

Katarzyna Gorgolewska-Erkiet

kierownik Centrum Usług Wspólnych

w Malanowie

 


Pozostałe aktualności