Dziś jest piątek, 28.02.2020, imieniny Romana, Makarego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Usług Wspólnych » Aktualności » Program Szkolny Klub Sportowy 2019

Program Szkolny Klub Sportowy 2019

Program ,,Szkolny Klub Sportowy 2019’’

 Podobnie jak w latach 2017 – 2018, tak i w roku 2019 uczniowie naszych szkół wezmą udział w programie ,,Szkolny Klub Sportowy’’. Głównymi celami programu jest stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży w tym profilaktyki nadwagi i otyłości, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Udział w programie pozwoli zoptymalizować wykorzystanie lokalnej infrastruktury sportowej, przyczyni się do promocji sportu, tworzy warunki do rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży.

Do programu zgłoszonych zostało 6 grup: dwie ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie, jedna ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach i trzy grupy ze Szkoły Podstawowej w Malanowie. Ogółem w dodatkowych zajęciach sportowych będzie brało udział ok. 100 uczniów. Zajęcia prowadzone będą w wymiarze 70 zajęć dla każdej grupy (po 60 minut 2 razy w tygodniu).

Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, współfinansowany przez samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Malanów. Środki finansowe Gminy stanowią wkład własny w wysokości 200,00 zł na każdą grupę. Koordynatorem Wojewódzkim programu jest Szkolny Związek Sportowy ,,WIELKOPOLSKA’’. Po stronie koordynatora leży pokrycie kosztów wynagrodzenia nauczycieli prowadzących zajęcia, zapewnienie ubezpieczenia uczestników programu, zapewnienie ubezpieczenia OC osobom prowadzącym zajęcia, nadzór merytoryczny nad realizacją programu, zakup na rzecz szkoły drobnego sprzętu sportowego.

  

Katarzyna Gorgolewska-Erkiet

kierownik Centrum Usług Wspólnych

w Malanowie

 


Pozostałe aktualności