Dziś jest piątek, 28.02.2020, imieniny Romana, Makarego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Usług Wspólnych » Aktualności » Rządowy program ,,Aktywna tablica'' 2018 rok

Rządowy program ,,Aktywna tablica'' 2018 rok

Rządowy program ,,Aktywna tablica’’

W 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie brała udział w Rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych - ,,Aktywna tablica’’   (Dz. U. z 2017 r. poz. 1401).

Program zakłada przeznaczenie środków z budżetu państwa na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych. W ramach tych pomocy dydaktycznych szkoły mogą zakupić:

  1. tablice interaktywną z projektorem ultrakrótkoogniskowym
  2. projektor lub projektor ultrakrótkoogniskowy
  3. głośniki lub inne urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku
  4. interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali

Aby przystąpić do programu szkoła musi spełniać pewne warunki: posiadać dostęp do Internetu na poziomie co najmniej 30Mb/s, posiadać pakiet określonych w rozporządzeniu urządzeń i oprogramowania przypadających na jedną wnioskowaną tablicę interaktywną lub jeden wnioskowany interaktywny monitor dotykowy, posiadać co najmniej jedną salę lekcyjną z dostępem do Internetu dostosowaną do potrzeb funkcjonowania tablicy interaktywnej bądź interaktywnego monitora dotykowego, posiadać co najmniej jeden punkt dostępowy, w którym uczniowie mają możliwość korzystania z dostępu do Internetu w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz w czasie wolnym.  

Szkoła Podstawowa w Malanowie zakupiła 2 interaktywne monitory o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali. Otrzymana kwota dotacji to 14.000 zł, razem z wkładem własnym koszt całkowity zakupu to 17.500 zł.

Katarzyna Gorgolewska-Erkiet

kierownik Centrum Usług Wspólnych

w Malanowie

 


Pozostałe aktualności