Dziś jest środa, 17.07.2019, imieniny Anety, Aleksego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Usług Wspólnych » Aktualności » Rządowy program pomocy uczniom w 2018 r. - ,,Wyprawka szkolna''

Rządowy program pomocy uczniom w 2018 r. - ,,Wyprawka szkolna''

Do konsultacji społecznych trafił projekt Rządowego programu pomocy uczniom w 2018 r. – „Wyprawka szkolna”

Program ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów niepełnosprawnych przez dofinansowanie zakupu podręczników. Wsparcie finansowe wyniesie w zależności od niepełnosprawności od 175 zł do 445 zł. 

Pomoc będzie udzielana uczniom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego  - rozpoczynającym w roku szkolnym 2018/2019 naukę w I i II klasie branżowej szkoły I stopnia, w klasach III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej oraz uczniom techników, liceów i szkół przysposabiających do pracy, a także w odpowiednich klasach szkół artystycznych.

Program zakłada także dofinansowanie zakupu materiałów edukacyjnych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanych i znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

W załączeniu informacja  o programie  przygotowana przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Katarzyna Gorgolewska-Erkiet

kierownik Centrum Usług Wspólnych

w Malanowie


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności