Dziś jest wtorek, 18.06.2024, imieniny Elżbiety, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Usług Wspólnych » Aktualności » Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w 2024 r.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w 2024 r.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w 2024 r.

W bieżącym roku dwie placówki oświatowe z terenu Gminy Malanów tzn. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie i Szkoła Podstawowa w Dziadowicach przystąpiły do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 (Dz. U. z 2021 r. poz. 1675).

Program realizowany będzie do końca 2024 roku i polega na dofinansowaniu zadania dotyczącego rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, realizowanego w ramach Priorytetu 3 ,,Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych’’, Kierunek interwencji 3.1 ,,Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego’’ oraz Kierunek interwencji 3.2 ,,Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych’’.

Wielkość środków przyznanych Szkole Podstawowej w Dziadowicach - dla oddziału przedszkolnego - na zakup nowości wydawniczych i realizację działań promujących czytelnictwo to 1.500 zł, dla Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie na zakup książek, zakup elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz na realizacje działań promujących czytelnictwo - 12.000,00 zł, łącznie z wkładem własnym całkowita wartość projektu wynosi 16.875,00 zł.

Ze środków programu do biblioteki szkolnej zostaną zakupione nowości wydawnicze – książki, którymi uczniowie będą zainteresowani, dostosowane do ich wieku, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata, książki, które rozbudzą ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością. Ze środków programu mogą być też zakupione lektury. Z kolei dla dzieci z oddziału przedszkolnego program jest okazją do zakupu nowych, wesołych, kolorowych pozycji książkowych, które dla małych dzieci są znacznie bardziej atrakcyjne niż te im znane i rozpoznawane. Szkoła Podstawowa w Malanowie cześć środków z programu planuje przeznaczyć na doposażenie biblioteki w nową drukarkę. Obydwie placówki zaplanowały także realizację działań promujących czytelnictwo. Działania szkół będą realizowane we współpracy z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną w Malanowie.

 Katarzyna Gorgolewska-Erkiet

kierownik Centrum Usług Wspólnych

w Malanowie

 


Pozostałe aktualności