Dziś jest niedziela, 11.04.2021, imieniny Filipa, Leona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Usług Wspólnych » Aktualności » Szkoła Podstawowa w Kotwasicach zlikwidowana

Szkoła Podstawowa w Kotwasicach zlikwidowana

 W trakcie sesji w dniu 25 marca 2020 r. Rada Gminy Malanów podjęła uchwałę o likwidacji Szkoły Podstawowej w Kotwasicach. Jest to ostatnia formalność, która kończy proces likwidacji szkoły z dniem 31 sierpnia 2020 co oznacza, że od 1 września 2020 szkoła przestaje istnieć.

Proces likwidacji rozpoczął się od podjęcia tzw. uchwały intencyjnej tzn. uchwały o zamiarze likwidacji szkoły, którą Rada Gminy podjęła w trakcie sesji w dniu 28 stycznia 2020r. Uchwała intencyjna jest ,,zielonym światłem’’ dla dalszych działań Wójta Gminy, które dotyczą uzyskania pozytywnej opinii Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, uzyskania opinii związków zawodowych, zawiadomienia rady pedagogicznej i rodziców uczniów.

Organ nadzoru pedagogicznego czyli Wielkopolski Kurator Oświaty wydał pozytywną opinię w sprawie likwidacji w/w placówki w formie postanowienia Nr 110.3.36.2020 Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 7 lutego 2020 roku. Informacja o zamiarze likwidacji szkoły została skutecznie doręczona, w ustawowym terminie, wszystkim rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej w Kotwasicach. Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego pismem nr ZO.ZN.16/2020 z dnia 10 lutego 2020 r. przychylił się do założeń Uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Kotwasicach. Zarząd Regionu NSZZ ,,Solidarność’’ pismem z dnia 06.02.2020 r. zaopiniował pozytywnie Uchwałę w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Kotwasicach.

Uczniom klas I-III z obwodu Szkoły Podstawowej w Kotwasicach zapewnia się możliwość kontynuowania nauki w Szkole Podstawowej w Dziadowicach i w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie. Dla uczniów z miejscowości Brody szkołą obwodową będzie Szkoła Podstawowa w Dziadowicach, a dla uczniów z Kotwasic i Zygmuntówka – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie. Dzieciom w wieku przedszkolnym zapewnia się możliwość spełniania rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego i możliwość realizacji wychowania przedszkolnego w Gminnym Przedszkolu w Malanowie oraz w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Dziadowicach.

 

 

Katarzyna Gorgolewska-Erkiet

kierownik Centrum Usług Wspólnych

w Malanowie


Pozostałe aktualności