Dziś jest niedziela, 11.04.2021, imieniny Filipa, Leona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Usług Wspólnych » Aktualności » Zdalna szkoła +

Zdalna szkoła +

informacja

 

Startujemy z projektem ,,Zdalna szkoła+’’

15 maja 2020 r. w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej ruszył kolejny program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła+“. Podobnie jak poprzedzający go program ,,Zdalna szkoła+’’ umożliwia gminom zakup, ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej, sprzętu komputerowego z akcesoriami (laptopy, tablety) i oprogramowaniem niezbędnym do nauki zdalnej. Wsparcie skierowane jest bezpośrednio do szkół, pośrednio do nauczycieli i uczniów, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych (3+). W programie może wziąć udział każda gmina. Wysokość grantów waha się od 35 tys. zł do 165 tys. zł i zależy od ilości rodzin wielodzietnych w gminie (na podstawie danych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w Polsce znajduje się ponad 150 tys. rodzin wielodzietnych 3+, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej). To już drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym JST mogą uzyskać 100% dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo.

CPPC znalazło kolejne oszczędności z Funduszy Europejskich, z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, które postanowiło przeznaczyć na zakup sprzętu dla uczniów z rodzin wielodzietnych. Łącznie z programem ,,Zdalna szkoła’’ CPPC przeznaczyło 366 mln PLN na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów.

Gmina Malanów złożyła wniosek o udział w programie 21 maja, 25 maja otrzymaliśmy informacje o otrzymaniu grantu w wysokości 54.999,90 zł (taka kwota przypada na nasz samorząd wg kryterium liczby rodzin wielodzietnych 3+).

Grant współfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

 

Katarzyna Gorgolewska-Erkiet

kierownik Centrum Usług Wspólnych

w Malanowie

 

 


Pozostałe aktualności